Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии

Прийнято вважати, що Гоголь використовував в описі наркотичного трансу відому книгу Т. де Квінсі. Сьогодні дослідники вже говорять про особистий опіумний досвід Гоголя і його ознайомленість з таємним життям петербурзької богеми. Але «босхівські» за духом галюцинації присутні уже в ранніх українських...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2008
Автор: Абрамович, С.Д.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2008
Назва видання:Гоголезнавчі студії
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/27843
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии / С.Д. Абрамович // Гоголезнавчі студії. — Ніжин, 2008. — Вип. 17. — С. 67-75. — Бібліогр.: 8 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-27843
record_format dspace
spelling irk-123456789-278432011-10-22T12:04:53Z Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии Абрамович, С.Д. Доповіді, статті і дослідження Прийнято вважати, що Гоголь використовував в описі наркотичного трансу відому книгу Т. де Квінсі. Сьогодні дослідники вже говорять про особистий опіумний досвід Гоголя і його ознайомленість з таємним життям петербурзької богеми. Але «босхівські» за духом галюцинації присутні уже в ранніх українських повістях Гоголя: він черпав тут не стільки із сучасності, скільки з глибин давньоукраїнської стихії, яка відчувалася ним як пагубна безодня, що протистоїть християнському образу світу. Між тим романтичний і постромантичний культурний досвід в кінцевому рахунку призводить до пропаганди наркоманії теперішньої масової культури та її легітимізації у філософії New Age. У такій динаміці позиція Гоголя заслуговує особливої уваги. Принято считать, что Гоголь использовал в описании наркотического транса известную книгу Т. де Квинси. Сегодня исследователи уже предполагают и личное знакомство Гоголя с опием, и его осведомленность в тайной жизни петербургской богемы. Но «босховские» по духу галлюцинации присутствуют уже в ранних украинских повестях Гоголя: он черпал здесь не столько из современности, сколько из глубин древнеукраинской языческой стихии, которая ощущалась им как противостоящая христианскому образу мира губительная бездна. Между тем романтический и пост-романтический культурный опыт в конечном итоге приводит к пропаганде наркомании нынешней массовой культурой и ее легитимизации в философии New Age. В данной динамике позиция Гоголя заслуживает особого внимания. Gogol – from the point of view of our Literary History – used the famous book by T. de Quinsy when described narcotic trans. Modern scholars declared personal writer`s experience in the sphere of drug addiction and secret life of Petersburg`s bohemia. But we can find the hallucinations in Bosch style in earliest Ukrainian stories by Gogol. He took this material not only from modern life but from profundity of old Ukrainian paganism which was in his eyes the dangerous ocean and antonym to Christian image of world. In the same time Romantic and Post romantic cultural experience directed to propaganda of drug addiction in modern mass-culture and it`s legitimization in New Age Philosophy. In the context of this dynamic Gogol`s position must be an object of special attention. 2008 Article Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии / С.Д. Абрамович // Гоголезнавчі студії. — Ніжин, 2008. — Вип. 17. — С. 67-75. — Бібліогр.: 8 назв. — рос. XXXX-0080 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/27843 ru Гоголезнавчі студії Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Russian
topic Доповіді, статті і дослідження
Доповіді, статті і дослідження
spellingShingle Доповіді, статті і дослідження
Доповіді, статті і дослідження
Абрамович, С.Д.
Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии
Гоголезнавчі студії
description Прийнято вважати, що Гоголь використовував в описі наркотичного трансу відому книгу Т. де Квінсі. Сьогодні дослідники вже говорять про особистий опіумний досвід Гоголя і його ознайомленість з таємним життям петербурзької богеми. Але «босхівські» за духом галюцинації присутні уже в ранніх українських повістях Гоголя: він черпав тут не стільки із сучасності, скільки з глибин давньоукраїнської стихії, яка відчувалася ним як пагубна безодня, що протистоїть християнському образу світу. Між тим романтичний і постромантичний культурний досвід в кінцевому рахунку призводить до пропаганди наркоманії теперішньої масової культури та її легітимізації у філософії New Age. У такій динаміці позиція Гоголя заслуговує особливої уваги.
format Article
author Абрамович, С.Д.
author_facet Абрамович, С.Д.
author_sort Абрамович, С.Д.
title Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии
title_short Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии
title_full Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии
title_fullStr Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии
title_full_unstemmed Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии
title_sort мотив наркотического транса у гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии
publisher Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
publishDate 2008
topic_facet Доповіді, статті і дослідження
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/27843
citation_txt Мотив наркотического транса у Гоголя в контексте эволюции романтического культа фантазии / С.Д. Абрамович // Гоголезнавчі студії. — Ніжин, 2008. — Вип. 17. — С. 67-75. — Бібліогр.: 8 назв. — рос.
series Гоголезнавчі студії
work_keys_str_mv AT abramovičsd motivnarkotičeskogotransaugogolâvkonteksteévolûciiromantičeskogokulʹtafantazii
first_indexed 2023-10-18T17:24:43Z
last_indexed 2023-10-18T17:24:43Z
_version_ 1796141469019406336