Клонування та експресія функціонально активного фрагмента D-E-A-A* протеїну А Staphylococcus aureus

Отримано рекомбінантний фрагмент протеїну А Staphylococcus aureus з унікальною послідовністю, який складається з чотирьох доменів: D–E–A–A* і експресується в клітинах Escherichia coli. З метою перевірки його функціональної активності проведено тести на здатність взаємодіяти з імуноглобулінами, в яки...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автори: Олійник, О.С., Колибо, Д.В., Кабернюк, А.А., Лабинцев, А.Ю., Короткевич, Н.В., Романюк, С.І., Комісаренко, С.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України 2009
Назва видання:Біотехнологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/28174
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Клонування та експресія функціонально активного фрагмента D-E-A-A* протеїну А Staphylococcus aureus / О.С. Олійник, Д.В. Колибо, А.А. Кабернюк, А.Ю. Лабинцев, Н.В. Короткевич, С.І. Романюк, С.В. Комісаренко // Біотехнологія. — 2009. — Т. 2, № 1. — С. 59-68. — Бібліогр.: 35 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Отримано рекомбінантний фрагмент протеїну А Staphylococcus aureus з унікальною послідовністю, який складається з чотирьох доменів: D–E–A–A* і експресується в клітинах Escherichia coli. З метою перевірки його функціональної активності проведено тести на здатність взаємодіяти з імуноглобулінами, в яких використано кон’югати цього рекомбінантного фрагмента з пероксидазою хрону та наночастками колоїдного золота.Встановлено, що рекомбінантний фрагмент протеїну А, мічений пероксидазою хрону або колоїдним золотом, має таку саму специфічність стосовно імуноглобулінів ссавців, як і природний протеїн А. Одержаний аналог протеїну А можна використовувати не лише при створенні хроматографічних сорбентів для виділення імуноглобулінів та імунохімічних кон’югатів з метою виявлення антитіл, але й у подальших фундаментальнихдослідженнях імунобіологічних властивостей протеїну А.