Искусственные углеводородные месторождения и геологические предпосылки их создания в нефтегазоносных регионах Украины

В умовах неухильного зростання обсягів споживання в якості енергоносія природної вуглеводневої сировини особливого, а для України — життєво-важливого значення набуває проблема створення штучних нафтових І газових родовищ (покладів). У порівнянні з підземними газосховищами це більш високий рівень осв...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Лукин, А.Е.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геологічних наук НАН України 2010
Назва видання:Геологічний журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/28409
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Искусственные углеводородные месторождения и геологические предпосылки их создания в нефтегазоносных регионах Украины / А.Е. Лукин // Геологічний журнал. — 2010. — № 1. — С. 42-57. — Бібліогр.: 21 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В умовах неухильного зростання обсягів споживання в якості енергоносія природної вуглеводневої сировини особливого, а для України — життєво-важливого значення набуває проблема створення штучних нафтових І газових родовищ (покладів). У порівнянні з підземними газосховищами це більш високий рівень освоєння природних ресурсів (створення штучних родовищ (покладів) — поява зародкових ноосферних елементів у техносфері). Ідеологічною базою вирішення даної проблеми є гео-синергетична концепція нафтидогенезу, що, на відміну від осадово-міграційної теорії, відкриває великі можливості для моделювання процесів активізації субстратів природних вуглеводнево-генеруючих систем: скупчень важких нафт і бітумів, гідрокарбопелітових (чорносланцевих) формацій, ката-генетично ущільнених колекторів з дисперсним газом (центральнобасейновий газ), вугільного метану та ін. Комплексування різних фізичних і хімічних факторів активізації цих субстратів (у їх сучасному стані - це нетрадиційні та альтернативні джерела вуглеводнів) із застосуванням різних методів теплового, газового, гідродинамічного, електромагнітного впливу на пласт дозволить різко підвищити ефективність і рентабельність робіт зі спорудження штучних родовищ (покладів). Це буде сприяти кардинальному збільшенню прогнозних ресурсів вуглеводнів і створенню їх стратегічних запасів.