Сипкість (текучість) порошку та її вимірювання. I. Огляд попередніх робіт

Проведено огляд та аналіз робіт, присвячених методам вимірювання сипкості у різних галузях науки та техніки. Теоретичні основи сипкості розглянуто з позицій статики сипких середовищ. Зокрема, розглянуті закон Кулона та графічна інтерпретація гіпотези О. Мора для сипких середовищ, різні випадки криво...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автори: Нгуен, К.К., Гогаєв, К.О., Радченко, О.К.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН України 2009
Назва видання:Современные проблемы физического материаловедения
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/28660
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Сипкість (текучість) порошку та її вимірювання. I. Огляд попередніх робіт / К.К. Нгуен, К.О. Гогаєв, О.К. Радченко // Современные проблемы физического материаловедения: Сб. научн . тр. — К.: ІПМ НАН України, 2009. — Вип. 18. — С. 89-100. — Бібліогр.: 27 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проведено огляд та аналіз робіт, присвячених методам вимірювання сипкості у різних галузях науки та техніки. Теоретичні основи сипкості розглянуто з позицій статики сипких середовищ. Зокрема, розглянуті закон Кулона та графічна інтерпретація гіпотези О. Мора для сипких середовищ, різні випадки кривої граничних напружень при зсуві та умови течії порошку через отвір лійки. Існуючі уявлення порівняно з експериментальними результатами. Проаналізовано фактори, що впливають на сипкість порошків. Показано, що відсутність експериментальних даних залежності сипкості від насипної маси, гранулометричного та хімічного складів, форми і стану поверхні частинок не дає змоги ранжувати їх по значимості. Існуюча феноменологічна залежність зв’язує швидкість витікання порошку з його насипною густиною, діаметром отвору лійки, діаметром та формою частинок порошку.