Газові ресурси України: сучасний стан і перспективи освоєння

Деградацію вітчизняного паливно-енергетичного комплексу і пов’язану з цим хронічну залежність від постачання імпортних енергоносіїв значною мірою зумовлено обвальним падінням обсягів глибокого буріння і сейсморозвідки на теренах України. Проте ця проблема багато в чому викликана непоінформованістю с...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2011
Автор: Лукін, О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2011
Назва видання:Вісник НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/28763
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Газові ресурси України: сучасний стан і перспективи освоєння / О. Лукін // Вісн. НАН України. — 2011. — № 5. — С. 40-48. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Деградацію вітчизняного паливно-енергетичного комплексу і пов’язану з цим хронічну залежність від постачання імпортних енергоносіїв значною мірою зумовлено обвальним падінням обсягів глибокого буріння і сейсморозвідки на теренах України. Проте ця проблема багато в чому викликана непоінформованістю суспільства щодо природних енергоресурсів, якими володіє наша держава. У статті наведено перелік перспективних нафтогазових родовищ України, доведено доцільність освоєння, указано на необхідність використання передового зарубіжного досвіду з промислового розроблення глибокозанурених комплексів, кристалічного фундаменту, низки нетрадиційних джерел. Автор статті переконаний, що, сконцентрувавши зусилля на виконанні науково обґрунтованого довгострокового плану поетапного освоєння природних вуглеводневих ресурсів, Україна здатна самостійно забезпечити себе вуглеводневою сировиною і позбавитись залежності від країн-постачальників енергоносіїв, що дасть можливість відновити вітчизняний паливно-енергетичний комплекс і забезпечити стійкий розвиток економіки.