Підземні гризуни як життєва форма ссавців

Дослідження підземних гризунів розпочалися понад 100 років тому і розвивалися упродовж тривалого часу, який можна розділити на декілька періодів: описи видового різноманіття та унікальних ознак; дослідження параметрів підземного екотопу; вивчення та аналіз морфологічних пристосувань; дослідження ада...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автори: Коробченко, М.А., Загороднюк, І.В., Ємельянов, І.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Національний науково-природничий музей НАН України 2010
Назва видання:Вісник Національного науково-природничого музею
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/30343
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Підземні гризуни як життєва форма ссавців / М.А. Коробченко, І.В. Загороднюк, І.Г. Ємельянов // Вісник Національного науково-природничого музею. — 2010. — № 8. — С. 5-32. — Бібліогр.: 112 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Дослідження підземних гризунів розпочалися понад 100 років тому і розвивалися упродовж тривалого часу, який можна розділити на декілька періодів: описи видового різноманіття та унікальних ознак; дослідження параметрів підземного екотопу; вивчення та аналіз морфологічних пристосувань; дослідження адаптацій у біології, фізіології, етології та популяційній екології підземних гризунів. Представлено характеристику кожного з періодів з особливою увагою до спеціальних досліджень екології та фізіології гризунів-землериїв. Серед ключових адаптацій до підземного способу життя у всіх груп землериїв виділено по 5 головних особливостей в області фізіології, сенсорики, морфології та етології. Представлено детальний аналіз екофізіологічних, поведінкових і сенсорних пристосувань гризунів-землериїв до підземного екотопу. Високо спеціалізовані підземні гризуни фауни України — Spalax та Ellobius — демонструють екологічну подібність один до одного, але відрізняються за ступенем розвитку адаптацій до підземного екотопу. Проаналізовано відмінності цих двох груп у пристосуваннях до підземного способу життя.