Механізм гальмування корозії металів комплексоутворюючими інгібіторами

В основу нового підходу до трактування впливу ряду органічних сполук на швидкість корозії металів покладена гіпотеза про те, що гальмування корозії відбувається завдяки утворенню на поверхні металів захисних шарів, які складаються з комплексних металоорганічних сполук. Такі сполуки утворюються за ра...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автори: Ткаленко, Д.А., Вишневська, Ю.П., Ткаленко, М.Д., Бик, М.В., Присяжний, В.Д.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2010
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/30809
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Механізм гальмування корозії металів комплексоутворюючими інгібіторами / Д.А. Ткаленко, Ю.П. Вишневська, М.Д. Ткаленко, М.В. Бик, В.Д. Присяжний // Доп. НАН України. — 2010. — № 11. — С. 126-131. — Бібліогр.: 12 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В основу нового підходу до трактування впливу ряду органічних сполук на швидкість корозії металів покладена гіпотеза про те, що гальмування корозії відбувається завдяки утворенню на поверхні металів захисних шарів, які складаються з комплексних металоорганічних сполук. Такі сполуки утворюються за рахунок взаємодії органічних речовин, що вводяться ззовні, з катіонами металу, що піддається корозії. Запропонований підхід можна, на наш погляд, використовувати для прогнозування захисної дії багатьох органічних сполук. З іншого боку, він може бути покладений в основу трактування гальмуючої дії вже відомих інгібіторів. Концепція перевірена при дослідженні інгібуючої дії низки амінокислот, а також полімерів: карбоксицелюлози, трифенілфосфіноксиду і полігексаметиленгуанідину. Встановлено, що ріст полімолекулярного шару у часі підпорядковується параболічному закону, товщина шару становить понад 200 нм. Обгрунтовано метод визначення кінетики росту шару, який базується на вимірюванні поляризаційного опору.