Фітосфера Brasica napus L. як екологічна ніша для Pseudomonas fluorescens SBW25

Досліджено характер зв'язку між ризо-, філо- та ендосферами, як компонентами фітосфери рапсу Brasica napus L., за допомогою модельної бактерії Pseudomonas fluorescens SBW25. Були застосовані методи сканувальної конфокальної та електронної мікроскопії та метод квазісубстрату. Вивлено відмінності...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2010
Автори: Мошинець, О.В., Шпильова, С.П., Спайрс, Е.Д., Косаківська, І.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2010
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/31104
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Фітосфера Brasica napus L. як екологічна ніша для Pseudomonas fluorescens SBW25 / О.В. Мошинець, С.П. Шпильова, Е.Д. Спайрс, І.В. Косаківська // Доп. НАН України. — 2010. — № 12. — С. 150-153. — Бібліогр.: 12 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено характер зв'язку між ризо-, філо- та ендосферами, як компонентами фітосфери рапсу Brasica napus L., за допомогою модельної бактерії Pseudomonas fluorescens SBW25. Були застосовані методи сканувальної конфокальної та електронної мікроскопії та метод квазісубстрату. Вивлено відмінності у динаміці та просторовій архітектурі колонізації ризоплану в стерильних та нестерильних умовах. Вперше, завдяки використанню нового методичного підходу ''квазісубстрат'', встановлено, що P. fluorescens SBW25 проявляє високу конкурентну здатність при колонізації ризоплану та ближніх ділянок ризосфери. Показано, що в стерильних умовах P. fluorescens SBW25, які перебувають у епіфітній і ендофітній зонах, не пригнічують ріст та розвиток рапсу. Процеси колонізації псевдомонадами ризосфери та ендосфери взаємопов'язані, а фітосфера B. napus L. розглядається як екологічна ніша для P. fluorescens. Дослідження характеру процесів колонізації поглиблює знання, важливі для розуміння біології взаємодії рослин та мікроорганізмів.