Проблеми руйнування металів у сірководневих середовищах

Розглянуто основні види руйнувань сталей у сірководневих середовищах та методи їх досліджень. Аналіз публікацій про сірководневе корозійне розтріскування низьколегованих конструкційних сталей показав, що для забезпечення високого опору руйнуванню необхідно зменшити кількість сірки в них до 0,002…0,0...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Хома, М.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2010
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/31763
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Проблеми руйнування металів у сірководневих середовищах / М.С. Хома // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2010. — Т. 46, № 2. — С. 55-66. — Бібліогр.: 40 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглянуто основні види руйнувань сталей у сірководневих середовищах та методи їх досліджень. Аналіз публікацій про сірководневе корозійне розтріскування низьколегованих конструкційних сталей показав, що для забезпечення високого опору руйнуванню необхідно зменшити кількість сірки в них до 0,002…0,005%. Позитивним є також легування сталей рідкісноземельними металами, внаслідок чого неметалічні включення набувають глобулярної форми і які зв’язують сірку в термодинамічно стійкі сульфіди. Зауважено, що серед нержавних сталей найтривкіші до сірководневого розтріскування феритно-аустенітні та хромонікельмолібденові аустенітні. Встановлено, що за асиметричних циклічних напружень висока опірність сталей СКНР не гарантує їх високої корозійної витривалості, при цьому вплив амплітуди напружень більший, ніж їх середнього значення. Окреслено напрямки подальших досліджень впливу сірководнево-хлоридних середовищ на роботоздатність металів.