Оцінка кінетики ізотопно-обмінних реакцій в глинистих мінералах

На основі результатів довготривалих експериментів встановлено, що часова залежність ізотопно-обмінних реакцій між вихідною НТО та матричною водою каолініту, монтморилоніту та палигорскіту адекватно, з достовірністю R = 0,97–0,99 описується біекспоненційними рівняннями виду At = A(1-e^-k1t)+B(1-e^-k2...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автори: Пушкарьов, О.В., Приймаченко, В.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України та МНС України 2010
Назва видання:Збірник наукових праць Інституту геохімії навколишнього середовища
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/32287
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Оцінка кінетики ізотопно-обмінних реакцій в глинистих мінералах / О.В. Пушкарьов, В.М. Приймаченко // Збірник наукових праць Інституту геохімії навколишнього середовища. — К.: ІГНС, 2010. — Вип. 18. — С. 140-148. — Бібліогр.: 7 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На основі результатів довготривалих експериментів встановлено, що часова залежність ізотопно-обмінних реакцій між вихідною НТО та матричною водою каолініту, монтморилоніту та палигорскіту адекватно, з достовірністю R = 0,97–0,99 описується біекспоненційними рівняннями виду At = A(1-e^-k1t)+B(1-e^-k2 t). Розраховано значення коефіцієнта ізотопного обміну a для структурних ОН-позиціях каолініту, монтморилоніту та палигорскіту. Показано, що в каолініті, де є значно більше структурних ОН-груп, ніж в монтморилоніті та палигорскіті, але утруднений доступ ОТ-гідроксилів вільної тритієвої води до реакційних місць у структурі мінералу, ізотопний ОТ → ОН обмін між вільною НТО та матрицею мінералу відбувається в значно менших об’ємах. З урахуванням радіоактивного розпаду тритію обчислено час вірогідного досягнення пікових концентрацій тритію в матричних ОН-позиціях каолініту, монтморилоніту та палигорскіту, а також час вірогідного розпаду поглинутого тритію до рівня 10–20 Бк/дм3 після їх взаємодії з вихідною тритієвою водою з питомою активністю тритію 1 МБк/дм3.