Архівна спадщина і бібліотека Миколи Васильовича Левитського (1859-1936) як джерело з історії українського просвітницького руху кінця XIX — 20-х років XX ст.

Розглядається склад і зміст особового архівного фонду М. В. Левитського, що зберігається в Інституті рукопису НБУВ, подається документальна структура фонду, виокремлюється шість комплексів документів: документи біографічного характеру, матеріали кооперативно-громадської діяльності, творчі рукописи,...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2007
Автор: Вовченко, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Національна бібліотека України ім.В.І.Вернадського 2007
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/338
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Архівна спадщина і бібліотека Миколи Васильовича Левитського (1859 - 1936) як джерело з історії українського просвітницького руху кінця ХІХ - 20-х років ХХ ст. / В. Вовченко // Бібл. вісн. — 2007. — N 1. — С. 36-41. — Бібліогр.: 11 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглядається склад і зміст особового архівного фонду М. В. Левитського, що зберігається в Інституті рукопису НБУВ, подається документальна структура фонду, виокремлюється шість комплексів документів: документи біографічного характеру, матеріали кооперативно-громадської діяльності, творчі рукописи, листування, матеріали інших осіб, фотодокументи. Архівні джерела характеризують М. В. Левитського як просвітника, політичного діяча, мецената, фондоутворювача та власника унікального архіву, дослідника історико-культурних старожитностей, що дає змогу стверджувати про багатогранність його інтересів, ставить його на один щабель із найосвіченішими діячами кінця ХІХ ст., які відрізнялися широтою загальнокультурних, наукових, гуманітарних інтересів незалежно від фаху та роду зайнять.