Перспективи становлення і розвитку української політичної нації

У статті проблему націєтворення в Україні розглянуто у етнічному вимірі. Стверджується, що українська політична нація має формуватися на світоглядних засадах етнічного плюралізму, з використанням соціального механізму міжетнічної інтеграції, за умов лідерства титульного етносу автохтону. Показано,...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Нельга, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України 2010
Назва видання:Держава і право
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/34167
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Перспективи становлення і розвитку української політичної нації / О.В. Нельга // Держава і право. — 2010. — № 47. — С. 636-643. — Бібліогр.: 6 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті проблему націєтворення в Україні розглянуто у етнічному вимірі. Стверджується, що українська політична нація має формуватися на світоглядних засадах етнічного плюралізму, з використанням соціального механізму міжетнічної інтеграції, за умов лідерства титульного етносу автохтону. Показано, що національний розвиток не виключає етнічної асиміляції та маргіналізації, а набуття національної незалежності денаціоналізації та етноциду. Ключові слова: політична нація, етнічний плюралізм, міжетнічна інтеграція, етнічна асиміляція, етнічна маргіналізація, денаціоналізація.