Реакція наукової спільноти на Чорнобильську аварію: аналіз розвитку тематики публікацій

Науку як різновид людської діяльності, що має на меті отримання нового знання, також можна розглядати як об’єкт вивчення. На цьому твердженні ґрунтується так звана «наука про науку» — наукометрія. У пропонованій роботі представлено результати наукометричного дослідження, метою якого було проаналізув...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Мриглод, О.І., Головач, Ю.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2012
Назва видання:Вісник НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/37336
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Реакція наукової спільноти на Чорнобильську аварію: аналіз розвитку тематики публікацій / О.І. Мриглод, Ю.В. Головач // Вісн. НАН України. — 2012. — № 7. — С. 59-69. — Бібліогр.: 21 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Науку як різновид людської діяльності, що має на меті отримання нового знання, також можна розглядати як об’єкт вивчення. На цьому твердженні ґрунтується так звана «наука про науку» — наукометрія. У пропонованій роботі представлено результати наукометричного дослідження, метою якого було проаналізувати, як наукова спільнота реагує на певну подію, тобто як виглядає еволюція певної наукової тематики. На основі інформації з реферативних баз даних «Scopus» та «Україніка наукова» проаналізовано дані про наукові публікації, що висвітлюють проблему Чорнобильської аварії та її наслідків. Вивчено активність публікування робіт на чорнобильську тематику від 1986 і до 2011 рр., внесок науковців із різних країн, тематичний спектр досліджень.