Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка

У статті досліджено характерний для творчості Т. Шевченка мотив відсутності – зображення подій та явищ, що не мають місця в теперішньому, але відбувалися в минулому чи, ймовірно, відбуватимуться в майбутньому. Відчуття дійсності, реальності явищ допомагають створити образи, що будуються за рахунок с...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут української мови НАН України
Дата:2010
Автор: Павлінчук, Т.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української мови НАН України 2010
Назва видання:Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/37423
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка / Т. Павлінчук // Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем. — 2010. — № 21. — С. 133-140. — Бібліогр.: 47 назв. — укp.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-37423
record_format dspace
spelling irk-123456789-374232012-10-12T12:06:13Z Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка Павлінчук, Т. Літературознавство У статті досліджено характерний для творчості Т. Шевченка мотив відсутності – зображення подій та явищ, що не мають місця в теперішньому, але відбувалися в минулому чи, ймовірно, відбуватимуться в майбутньому. Відчуття дійсності, реальності явищ допомагають створити образи, що будуються за рахунок ствердження або заперечення, іронії, евфемізмів, раціоналізації, перебільшення ролі фатуму, добору відповідних лексичних одиниць, наповнених певним змістом, ідентифікації за допомогою слова (називання), переосмислення ролі присутності іншої особи в житті персонажа. В статье исследуется характерный творчеству Т. Шевченко мотив отсутствия – изображение событий и явлений, которые не имеют места в действительности, но происходили в прошлом или, вероятно, будут происходить в будущем. Ощущение действительности, реальности явлений помогают создать художественные образы, которые строятся за счет утверждения или отрицания, иронии, эвфемизмов, рационализации, преувеличения роли фатума, подбора соответствующих лексических единиц с определенным смыслом, идентификации при помощи слова (называние), переосмыслении роли присутствия другого человека в жизни персонажа. The article examines the typical for Shevchenko’s works motif of absence – description of events and phenomena, which are not happening in present, but which have taken place in the past or probably will happen in the future. The feeling of reality of phenomena is effected owing to artistic images, which are created with the help of affirmation or objection, irony, euphemism, rationalization, exaggeration of the role of fate, addition of lexical units, filled with certain sense, word identification (naming), reinterpretation of the role of presence of other individual in the life of a character. 2010 Article Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка / Т. Павлінчук // Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем. — 2010. — № 21. — С. 133-140. — Бібліогр.: 47 назв. — укp. XXXX-0097 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/37423 821.161.2(08) uk Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем Інститут української мови НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Літературознавство
Літературознавство
spellingShingle Літературознавство
Літературознавство
Павлінчук, Т.
Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка
Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем
description У статті досліджено характерний для творчості Т. Шевченка мотив відсутності – зображення подій та явищ, що не мають місця в теперішньому, але відбувалися в минулому чи, ймовірно, відбуватимуться в майбутньому. Відчуття дійсності, реальності явищ допомагають створити образи, що будуються за рахунок ствердження або заперечення, іронії, евфемізмів, раціоналізації, перебільшення ролі фатуму, добору відповідних лексичних одиниць, наповнених певним змістом, ідентифікації за допомогою слова (називання), переосмислення ролі присутності іншої особи в житті персонажа.
format Article
author Павлінчук, Т.
author_facet Павлінчук, Т.
author_sort Павлінчук, Т.
title Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка
title_short Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка
title_full Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка
title_fullStr Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка
title_full_unstemmed Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка
title_sort мотив відсутності у творчості т. шевченка
publisher Інститут української мови НАН України
publishDate 2010
topic_facet Літературознавство
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/37423
citation_txt Мотив відсутності у творчості Т. Шевченка / Т. Павлінчук // Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем. — 2010. — № 21. — С. 133-140. — Бібліогр.: 47 назв. — укp.
series Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем
work_keys_str_mv AT pavlínčukt motivvídsutnostíutvorčostítševčenka
first_indexed 2023-10-18T17:45:49Z
last_indexed 2023-10-18T17:45:49Z
_version_ 1796142417586421760