Василь Земляк: прозоліричне зізнання Києву

У статті запроваджено новий термін прозова лірика (прозолірика) стосовно прозових ліричних мініатюр, які в українській терміносистемі мають кілька означників – вірші в прозі, вірші прозою, поезії в прозі. Запропоновано також розрізняти прозову лірику і ліричну прозу. Термін прозова лірика акценту...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Гуляр, Т.Б.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2010
Назва видання:Актуальні проблеми слов’янської філології. Серія: Лінгвістика і літературознавство
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/38393
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Василь Земляк: прозоліричне зізнання Києву / Т.Б. Гуляр // Актуальні проблеми слов’янської філології. Серія: Лінгвістика і літературознавство: Міжвуз. зб. наук. ст. — 2010. — Вип. XXIII, ч. 4. — С. 168-175. — Бібліогр.: 7 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті запроваджено новий термін прозова лірика (прозолірика) стосовно прозових ліричних мініатюр, які в українській терміносистемі мають кілька означників – вірші в прозі, вірші прозою, поезії в прозі. Запропоновано також розрізняти прозову лірику і ліричну прозу. Термін прозова лірика акцентує на ліриці в її прозовому інваріанті, а лірична проза – на прозописьмі в його ліричній видозміні; у першому випадку актуалізується входження у текст через формований зміст, у другому – через змістовну форму. Термінологічні пропозиції проілюстровано аналізом прозоліричної мініатюри Василя Земляка “Діалог з містом”. Ключові слова: лірика, проза, поезія, прозова лірика (прозолірика), філологічний аналіз.