Наука як соціально-культурна реалія і об’єкт політики

Традиційність, повсякденність нашого ставлення до світу ідей та світу речей, що підсвідомо властиве людині, часто перешкоджає адекватному розумінню їх сутності на різноманітних комунікативних перехрестях наших стосунків з цими світами; при цьому раціональність оцінки заміщується міфом. У статті розг...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
Дата:2010
Автор: Городецький, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України 2010
Назва видання:Збірник наукових праць "Політологічні студії"
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/38790
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Наука як соціально-культурна реалія і об’єкт політики / О.О. Городецький // Збірник наукових праць "Політологічні студії". — 2010. — Вип. 1. — С. 176-187. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Традиційність, повсякденність нашого ставлення до світу ідей та світу речей, що підсвідомо властиве людині, часто перешкоджає адекватному розумінню їх сутності на різноманітних комунікативних перехрестях наших стосунків з цими світами; при цьому раціональність оцінки заміщується міфом. У статті розглядається співвідношення між раціональним та міфологічним образами науки в українському соціокультурному середовищі, що є досить актуальним і для формування матриці внутрішніх цінностей та мотивів діяльності дослідника, і для потреб соціального прогнозування та управління наукою.