Дерманський "Октоїх"

Октоїх (Восьмигласник) — книга церковних пісень (тропарів, кондаків, канонів) для восьми голосів у православному богослужінні на вісім тижнів. На наші землі “Октоїх” потрапив через Болгарію, після прийняття християнства. “Октоїх” у перекладі із грецької мови на церковнослов’янську, — “Осьмигласник”....

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Карпінчук, Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Центр пам’яткознавства НАН України і УТОПІК 2010
Назва видання:Відлуння віків
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/40378
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Дерманський "Октоїх" / Г. Карпінчук // Відлуння віків. — 2010. — № 2(13). — С. 35-38. — Бібліогр.: 12 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Октоїх (Восьмигласник) — книга церковних пісень (тропарів, кондаків, канонів) для восьми голосів у православному богослужінні на вісім тижнів. На наші землі “Октоїх” потрапив через Болгарію, після прийняття християнства. “Октоїх” у перекладі із грецької мови на церковнослов’янську, — “Осьмигласник”. У передмові до дерманського видання 1604 р. читаємо: “изобравши въ єдиноу книгу, назвали єй охтай, тоєстъ осмогласникъ. Прозьбы й молитвы до Бога в собh замыкаючую”. Восьмиголоса система цієї книжки стала основою для вітчизняних “Ірмологіонів” к. XVI — п. XVIII ст. Сьогодні “Октоїх” також є обов’язковим атрибутом церковних богослужінь і належить до книг загального богослужіння.