Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій

Розроблена "Концепція про доцільність організації виробництва в Україні паливно-мастильних матеріалів із рослинних олій", яка враховує прогностичні потреби у рослинних оліях певної якості, а також у біопаливах і мастильних матеріалах на їх основі, напрями їх застосування в різних галузях г...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут бiоорганiчної хiмiї та нафтохiмiї НАН України
Дата:2003
Автор: Поп, Г.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут бiоорганiчної хiмiї та нафтохiмiї НАН України 2003
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/4050
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій / Г.С. Поп // Катализ и нефтехимия. — 2003. — № 12. — С. 21-26. — Бібліогр.: 2 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-4050
record_format dspace
spelling irk-123456789-40502009-07-15T12:01:36Z Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій Поп, Г.С. Розроблена "Концепція про доцільність організації виробництва в Україні паливно-мастильних матеріалів із рослинних олій", яка враховує прогностичні потреби у рослинних оліях певної якості, а також у біопаливах і мастильних матеріалах на їх основі, напрями їх застосування в різних галузях господарства з акцентами на доцільність і ефективність використання ріпакової олії. У лабораторних умовах розроблено екологічно прийнятні моторні, індустріальні, трансмісійні й гідравлічні оливи, емульгатори-стабілізатори дисперсних систем для нафтогазодобувної промисловості та інші поверхнево-активні речовини різного практичного призначення, які за якістю не поступаються і є конкурентоспроможними імпортним аналогам. Разработана "Концепция о целесообразности организации производства в Украине горюче-смазочных материалов из растительных масел", учитывающая прогнозные потребности в растительных маслах определенного качества, а также в биотопливах и смазочных материалах на их основе, направления их применения в разных областях хозяйства с акцентами на целесообразность и эффективность использования рапсового масла. В лабораторных условиях разработаны экологически приемлемые моторные, индустриальные, трансмиссионные и гидравлические масла, противоизносная серосодержащая и детергентно-диспергирующая присадки к маслам, эмульгаторы-стабилизаторы дисперсных систем для нефтегазодобывающей промышленности и другие поверхностно-активные вещества разного практического назначения, которые по качеству не уступают и являются конкурентоспособными импортным аналогам "The conception on expediency of organizing of production of combustive-lubricating materials from vegetable oil in Ukraine" has been worked out which takes into account probable needs in vegetable oi! of definite quality, biofuel and combustive-lubricating materials on its basis, guideline of its application in different fields of economy accented on expediency and effectiveness of using rapeseed oil. Environmentally sound motor, industrial, transmission and hydraulic oils, wear-preventive, sulfur-containing and detergent additives, emulsifying agent for stabilizing detergent systems for gas-and-oil producing industry and other surfactants of different practical purpose, which are quality competitive to foreign analogs have been worked out in laboratory. 2003 Article Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій / Г.С. Поп // Катализ и нефтехимия. — 2003. — № 12. — С. 21-26. — Бібліогр.: 2 назв. — укр. http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/4050 641.127+547.563 uk Інститут бiоорганiчної хiмiї та нафтохiмiї НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
description Розроблена "Концепція про доцільність організації виробництва в Україні паливно-мастильних матеріалів із рослинних олій", яка враховує прогностичні потреби у рослинних оліях певної якості, а також у біопаливах і мастильних матеріалах на їх основі, напрями їх застосування в різних галузях господарства з акцентами на доцільність і ефективність використання ріпакової олії. У лабораторних умовах розроблено екологічно прийнятні моторні, індустріальні, трансмісійні й гідравлічні оливи, емульгатори-стабілізатори дисперсних систем для нафтогазодобувної промисловості та інші поверхнево-активні речовини різного практичного призначення, які за якістю не поступаються і є конкурентоспроможними імпортним аналогам.
format Article
author Поп, Г.С.
spellingShingle Поп, Г.С.
Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій
author_facet Поп, Г.С.
author_sort Поп, Г.С.
title Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій
title_short Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій
title_full Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій
title_fullStr Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій
title_full_unstemmed Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій
title_sort стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій
publisher Інститут бiоорганiчної хiмiї та нафтохiмiї НАН України
publishDate 2003
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/4050
citation_txt Стан, перспективи виробництва та застосування палив і мастильних матеріалів з рослинних олій / Г.С. Поп // Катализ и нефтехимия. — 2003. — № 12. — С. 21-26. — Бібліогр.: 2 назв. — укр.
work_keys_str_mv AT popgs stanperspektivivirobnictvatazastosuvannâpalivímastilʹnihmateríalívzroslinniholíj
first_indexed 2023-03-24T08:28:29Z
last_indexed 2023-03-24T08:28:29Z
_version_ 1796139106970894336