Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел

Взаємини історика Михайла Грушевського та священика Олександра Левицького розглядаються на основі нових відомостей, виявлених у листуванні львівського професора та скало-подільського пароха, а також у неопублікованій частині щоденника вченого за 1904–1910 рр. Уточнюються та доповнюються важливі дета...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Панькова, С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2010
Назва видання:Український археографічний щорічник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/40907
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел / С. Панькова // Український археографічний щорічник. — К., 2010. — Вип. 15. — С. 83-94. — Бібліогр.: 47 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-40907
record_format dspace
spelling irk-123456789-409072013-01-30T12:05:20Z Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел Панькова, С. Археографія, джерелознавство Взаємини історика Михайла Грушевського та священика Олександра Левицького розглядаються на основі нових відомостей, виявлених у листуванні львівського професора та скало-подільського пароха, а також у неопублікованій частині щоденника вченого за 1904–1910 рр. Уточнюються та доповнюються важливі деталі з приватного життя М. Грушевського, зокрема обставини його вінчання з Марією Вояковською. Особливо виразно ці джерела підкреслюють роль Олександра Левицького в культурно-освітньому та суспільно-політичному житті Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст. Взаимоотношения историка Михаила Грушевского со священником Александром Левицким рассматриваются на основании новых сведений, выявленных в письмах львовского профессора и скало-подольского священника, а также в неопубликованной части дневника ученого 1904–1910 гг. Уточняются и дополняются важные детали из личной жизни М. Грушевского, в частности, обстоятельства его венчания с Марией Вояковской. Особенно выразительно эти источники подчеркивают роль Александра Левицкого в культурно-просветительной и общественно-политической жизни Галиции конца ХІХ – начала ХХ в. Relationships between Mykhailo Hrushevsky and the priest Oleksandr Levytsky are considered on the basis of new information from the Hrushevsky’s correspondence and the priest of Skala-Podolska, as well as from the unpublished part of the scholars’s diary (1904– 1910). Important details from the Hrushevsky’s private life are accurately supplemented, in particular, the circumstances of his wedding with Maria Voiakivska. These sources clearly underline the role of Oleksandr Levytsky in the cultural, educational, and socio-political life of Galicia in the 19th and early 20th centuries. 2010 Article Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел / С. Панькова // Український археографічний щорічник. — К., 2010. — Вип. 15. — С. 83-94. — Бібліогр.: 47 назв. — укр. XXXX-0011 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/40907 uk Український археографічний щорічник Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Археографія, джерелознавство
Археографія, джерелознавство
spellingShingle Археографія, джерелознавство
Археографія, джерелознавство
Панькова, С.
Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел
Український археографічний щорічник
description Взаємини історика Михайла Грушевського та священика Олександра Левицького розглядаються на основі нових відомостей, виявлених у листуванні львівського професора та скало-подільського пароха, а також у неопублікованій частині щоденника вченого за 1904–1910 рр. Уточнюються та доповнюються важливі деталі з приватного життя М. Грушевського, зокрема обставини його вінчання з Марією Вояковською. Особливо виразно ці джерела підкреслюють роль Олександра Левицького в культурно-освітньому та суспільно-політичному житті Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст.
format Article
author Панькова, С.
author_facet Панькова, С.
author_sort Панькова, С.
title Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел
title_short Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел
title_full Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел
title_fullStr Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел
title_full_unstemmed Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел
title_sort михайло грушевський та олександр левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел
publisher Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
publishDate 2010
topic_facet Археографія, джерелознавство
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/40907
citation_txt Михайло Грушевський та Олександр Левицький у світлі епістолярних і мемуарних джерел / С. Панькова // Український археографічний щорічник. — К., 2010. — Вип. 15. — С. 83-94. — Бібліогр.: 47 назв. — укр.
series Український археографічний щорічник
work_keys_str_mv AT panʹkovas mihajlogruševsʹkijtaoleksandrlevicʹkijusvítlíepístolârnihímemuarnihdžerel
first_indexed 2023-10-18T17:53:21Z
last_indexed 2023-10-18T17:53:21Z
_version_ 1796142753246085120