Мінералогічні особливості та генезис унікальної макрохондри метеорита Кримка (LL3.1)

Наведено результати мінералогічного дослідження унікальної силікатної з примітивною ( SiO2/MgO — 3,21; FeO/(FeO+MgO) — 0,87) тонкозернистою оболонкою макрохондри, знайденої в хондриті Кримка. Вона відрізняється від відомих макрохондр і хондр наявністю двох метал-троїлітових мантій і великих зерен гр...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автори: Семененко, В.П., Гіріч, А.Л.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2011
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/43834
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Мінералогічні особливості та генезис унікальної макрохондри метеорита Кримка (LL3.1) / В.П. Семененко, А.Л. Гiрiч // Доп. НАН України. — 2011. — № 11. — С. 107-114. — Бібліогр.: 9 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Наведено результати мінералогічного дослідження унікальної силікатної з примітивною ( SiO2/MgO — 3,21; FeO/(FeO+MgO) — 0,87) тонкозернистою оболонкою макрохондри, знайденої в хондриті Кримка. Вона відрізняється від відомих макрохондр і хондр наявністю двох метал-троїлітових мантій і великих зерен графіту, а також присутністю мікрокристалів графіту в оболонці. Зерна графіту макрохондри і силікатної оболонки відмінні за розміром, формою й характером розподілу та мають відповідно різну природу — розплавну і метаморфічну, зумовлену різними фізико-хімічними процесами перетворення первинної С-вмісної речовини. Зроблено припущення про утворення макрохондри в більш віддаленій від Сонця зоні протопланетної туманності, ніж в тій, де сформувалась основна маса хондр.