Інжектована протонна провідність спряжених полімерів при високих температурах

У синтезованих полімерних матеріалах на основі ацетилену, карбаміду та полівінілхлориду виявлено істотну протонну провідність, яка досягає значень 1·10^−6 См/см — 4,1·10^−4 См/см у діапазоні температур від 50 до 460 °C відповідно. Встановлено, що необхідною умовою забезпечення протонної провідності...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автори: Бортишевський, В.А., Каменських, Д.С., Мельникова, С.Л., Кухар, В.П.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2011
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/44181
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Інжектована протонна провідність спряжених полімерів при високих температурах / В.А. Бортишевський, Д.С. Каменських, С.Л. Мельникова, В.П. Кухар // Доп. НАН України. — 2011. — № 12. — С. 111-117. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У синтезованих полімерних матеріалах на основі ацетилену, карбаміду та полівінілхлориду виявлено істотну протонну провідність, яка досягає значень 1·10^−6 См/см — 4,1·10^−4 См/см у діапазоні температур від 50 до 460 °C відповідно. Встановлено, що необхідною умовою забезпечення протонної провідності цих полімерів є каталітичне генерування та інжектування достатної кількості протонів у досліджуваний матеріал, розміщений у низькопотенційному електричному полі (0,1–10 В). Транспорт протонів у полімерній основі здійснюється за участю спряжених [–CH=CH–CH=CH–]n, [=CH–N=CH–N=CH–]m, [–C≡C–C≡C–]x або кумульованих [=C=C=C=C=]y кратних зв'язків. Показано переваги як протонного провідника продукту окиснювальної дегідрополіконденсації ацетилену, розвинена питома поверхня (320 м^2/г) якого сприяє зниженню опору перенесення протона з генератора до вуглеводневого ланцюга полімеру.