Циркадный ритм метаболического гомеостазиса при старении мышей

Циркадні ритми (ЦР) є важливими пристосувальними механізмами, що забезпечують координацію функцій різних клітин і гомеостатичних систем організму. У молодих, дорослих і старих мишей лінії СВА з “кроком” у 1 г вивчені ЦР показників, що характеризують швидкість споживання О2 і продукції О2, дихальний...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Кримський науковий центр НАН України і МОН України
Дата:2012
Автори: Толстун, Д.А., Безруков, В.В., Тимченко, А.Н., Пишель, И.Н., Мурадян, Х.К.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2012
Назва видання:Таврический медико-биологический вестник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/44656
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Циркадный ритм метаболического гомеостазиса при старении мышей / Д.А. Толстун, В.В. Безруков, А.Н. Тимченко, И.Н. Пишель, Х.К. Мурадян // Таврический медико-биологический вестник. — 2012. — Т. 15, № 3, ч. 1 (59). — С. 340-344. — Бібліогр.: 7 назв. — рос.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Циркадні ритми (ЦР) є важливими пристосувальними механізмами, що забезпечують координацію функцій різних клітин і гомеостатичних систем організму. У молодих, дорослих і старих мишей лінії СВА з “кроком” у 1 г вивчені ЦР показників, що характеризують швидкість споживання О2 і продукції О2, дихальний коефіцієнт, споживання їжі та води, режим сну-неспання, спонтанну рухову активність та ін. За допомогою двофакторного дисперсійного аналізу показано, що для всіх вивчених метаболічних змінних характерний дуже сильний циркадний компонент (P <10-30). При цьому достовірність впливу факторів віку (P <10-5) і вікових змін ЦР (P <10-3) також зберігається на високому рівні. У всіх вікових групах між вивченими показниками і освітленістю виявлена достовірна кореляція. Ступінь такої кореляції знижується при старінні, ймовірно, через десинхронізації ЦР супрахіазматичних ядер гіпоталамуса.