Вплив ритмічного охолодження на деякі етологічні та біохімічні показники щурів з експериментальною депресією

Вивчали дію ритмічних холодових впливів (РХВ) на структуру поведінки та активність системи протеїназа-інгібітор протеїназ у щурів з моделлю ендогенної депресії (ЕД). У щурів з ЕД РХВ сприяють нормалізації артеріального тиску, частковому відновленню структури поведінки і формуванню елементів пошуко...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автор: Ломако, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України 2011
Назва видання:Проблемы криобиологии
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/44874
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Вплив ритмічного охолодження на деякі етологічні та біохімічні показники щурів з експериментальною депресією / В.В. Ломако, Л.М. Самохіна // Пробл. криобиологии. — 2011. — Т. 21, № 1. — С. 22-33. — Бібліогр.: 22 назв. — укр., англ.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Вивчали дію ритмічних холодових впливів (РХВ) на структуру поведінки та активність системи протеїназа-інгібітор протеїназ у щурів з моделлю ендогенної депресії (ЕД). У щурів з ЕД РХВ сприяють нормалізації артеріального тиску, частковому відновленню структури поведінки і формуванню елементів пошукової активності, що, ймовірно, відбувається за рахунок активації неспецифічних захисних реакцій організму, відновлення порушеної ритміки функціонування ЦНС. При ендогенній депресії і РХВ відбувається значна активація реакцій обмеженого протеолізу, а використання РХВ у щурів з ЕД сприяє відновленню зсуву балансу в системі протеїназа-інгібітор протеїназ, можливо переводячи її на інший рівень функціонування.