Взаємозв’язок американського руху Реставрації та слов’янського євангельського руху: історичний та богословський аспекти

У статті А.Е. Бєлов звертає увагу на загальні особливості даних рухів. Попри те, що вказані рухи формувалися в різних соціокультурних умовах, в їхній основі лежали прагнення до духовного оновлення традиційних церков, повернення до новозавітного християнства, а також принцип єдності Церкви. Такі поз...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автор: Бєлов, А.Е.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України 2011
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/45671
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Взаємозв’язок американського руху Реставрації та слов’янського євангельського руху: історичний та богословський аспекти / А.Е.Бєлов // Українське релігієзнавство. — 2011. — № 59. — Бібліогр.: 1 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті А.Е. Бєлов звертає увагу на загальні особливості даних рухів. Попри те, що вказані рухи формувалися в різних соціокультурних умовах, в їхній основі лежали прагнення до духовного оновлення традиційних церков, повернення до новозавітного християнства, а також принцип єдності Церкви. Такі позиції заклали міцний фундамент співпраці між Учнями Христа та євангельськими християнами наприкінці ХІХ- на початку ХХ ст., а також сприяли об’єднанню громад Церкви Христа і євангельських християн-баптистів в радянський період. Хоча нині ці церкви існують окремо і між ними спостерігається чимало протиріч, автор переконаний, що в ХХІ столітті, як і на початку ХХ століття, існують богословські та культурно-історичні передумови для конструктивного діалогу щодо співпраці й навіть об’єднання. Ключові слова: рух Реставрації, слов’янський євангельський рух, Учні Христа, Церква Христа, кемпбелісти, стоуністи.