До питання про зародження втомних макротріщин у зразках із надрізом

Процес формування втомної макротріщини в концентраторах напружень розглядається як двопараметричний, який описується розмахом локальних напружень на відстані d* від вершини концентратора та структурним параметром матеріалу - розміром зони передруйнування d*. Показано, що величина d* визначає довжину...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2000
Автори: Осташ, О.П., Панасюк, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренко НАН України 2000
Назва видання:Проблемы прочности
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/46314
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:До питання про зародження втомних макротріщин у зразках із надрізом / О.П. Осташ, В.В. Панасюк // Проблемы прочности. — 2000. — № 5. — С. 19-33. — Бібліогр.: 22 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Процес формування втомної макротріщини в концентраторах напружень розглядається як двопараметричний, який описується розмахом локальних напружень на відстані d* від вершини концентратора та структурним параметром матеріалу - розміром зони передруйнування d*. Показано, що величина d* визначає довжину початкової макротріщини для даного матеріалу (аі = d*), а також значення ефективного коефіцієнта концентрації циклічних напружень Кf. Зроблено по*рівняльний аналіз експериментальних і розрахункових методів встановлення параметра d*. Для компактних зразків із вирізами порівнюються результати визначення коефіцієнта Кf отримані на основі запропонованого підходу та відомих співвідношень Нойбера і Петерсона, а також показано ефективність та перевагу відомих і запропонованого підходів.