Клінічна фармакологія новітніх інсулінів

У наведеному огляді літератури охарактеризовано нові препарати аналогів інсуліну короткої (інсуліни лізпро, аспарт і глюлізин) та тривалої дії (детемір, гларгін). Інсуліни короткої дії забезпечують швидкий і короткочасний пік інсуліну в крові, що добре задовольняє потребу в прандіальному інсуліні...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автор: Коноваленко, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Національна академія наук України 2009
Назва видання:Досягнення біології та медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/47425
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Клінічна фармакологія новітніх інсулінів / О.В. Коноваленко // Досягнення біології та медицини. — 2009. — № 2(14). — С. 87-92. — Бібліогр.: 33 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У наведеному огляді літератури охарактеризовано нові препарати аналогів інсуліну короткої (інсуліни лізпро, аспарт і глюлізин) та тривалої дії (детемір, гларгін). Інсуліни короткої дії забезпечують швидкий і короткочасний пік інсуліну в крові, що добре задовольняє потребу в прандіальному інсуліні у хворих на цукровий діабет (ЦД). Водночас інсуліни тривалої дії забезпечують тривалу і стабільну концентрацію інсуліну в крові, тому добре заміщають базальний інсулін. Наведено дані щодо високої ефективності та низької частоти побічних ефектів аналогів інсуліну порівняно з попередніми препаратами інсуліну у хворих на ЦД. Також в огляді наведено дані про переваги постійної підшкірної ін’єкції інсуліну (ППІІ) у хворих на ЦД відносно множинної ін’єкції інсуліну протягом доби. Це пов’язано з тим, що ППІІ забезпечує надходження як прандіального, так і базального інсуліну максимально наближено до флуктуації рівня інсуліну в крові здорової людини.