Прикладні й технічні галузі в НАН України: ґенеза та еволюція дисциплінарного статусу

Розглядаються історія, роль і місце прикладних і технічних наук в Академії наук України, формування їх самостійного наукового статусу, обмірковуються природа і особливості їх методології. Суттєво змінився статус прикладних і технічних наук в 1960—1970-ті роки в результаті інтенсивного процесу їх фун...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автор: Онопрієнко, М.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України 2009
Назва видання:Наука та наукознавство
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/48972
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Прикладні й технічні галузі в НАН України: ґенеза та еволюція дисциплінарного статусу / М.В. Онопрієнко // Наука та наукознавство. — 2009. — № 4. — С. 30-42. — Бібліогр.: 12 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглядаються історія, роль і місце прикладних і технічних наук в Академії наук України, формування їх самостійного наукового статусу, обмірковуються природа і особливості їх методології. Суттєво змінився статус прикладних і технічних наук в 1960—1970-ті роки в результаті інтенсивного процесу їх фундаменталізації, що склало основу масового впровадження наукових інновацій, які стали знаковими для Академії наук України. Перехід до знаннєвої економіки висуває перед прикладними, технічними, інженерними дисциплінами нові виклики у зв’язку з кардинальними змінами в структурі науки постіндустріального суспільства.