Меры внутренней и внешней информации (на примере вероятностных ситуаций неопределенности). Часть І

Показано, що уявлення про інформацію, які покладено в основу сучасної кібернетики про засоби її вивчення та про її перетворення, не є вірними. Вперше виявлено безпосередній зв’язок інформації з ситуаціями невизначеності (там, де не було невизначеності, не може з’явитися інформація). Показано, що пер...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автор: Дидук, Н.Н.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Навчально-науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" НТУУ "КПІ" МОН та НАН України 2012
Назва видання:Системні дослідження та інформаційні технології
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/50182
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Меры внутренней и внешней информации (на примере вероятностных ситуаций неопределенности). Часть І / Н.Н. Дидук // Систем. дослідж. та інформ. технології. — 2012. — № 3. — С. 107-124. — Бібліогр.: 22 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Показано, що уявлення про інформацію, які покладено в основу сучасної кібернетики про засоби її вивчення та про її перетворення, не є вірними. Вперше виявлено безпосередній зв’язок інформації з ситуаціями невизначеності (там, де не було невизначеності, не може з’явитися інформація). Показано, що перетворення інформації не може здійснюватись інакше, ніж шляхом перетворення відповідних ситуацій невизначеності. Отримано висновок, що система мір інформації, запропонована К. Шенноном, потребує розвитку та поповнення мірами, призначеними для вимірювання інтенсивності перетворень. Розглянуто перший приклад “справжнього” перетворення інформації — квантування, — і побудовано першу міру інтенсивності перетворення.