Отдел проблем разработки месторождений на больших глубинах: история создания и направления деятельности

Надана хронологія роботи колективу відділу з моменту створення, охарактеризовані основні напрями його роботи та перспективи подальших досліджень. Основних напрямів роботи шість: наукові основи підтримки підготовчих і капітальних виробок, розробка нових технологій і елементів кріплення підготовчих і...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автор: Булат, А.Ф.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геотехнічної механіки імені М.С. Полякова НАН України 2012
Назва видання:Геотехническая механика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/53983
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Отдел проблем разработки месторождений на больших глубинах: история создания и направления деятельности / А.Ф. Булат // Геотехническая механика: Межвед. сб. науч. тр. — Днепропетровск: ИГТМ НАНУ, 2012. — Вип. 100. — С. 260-281. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Надана хронологія роботи колективу відділу з моменту створення, охарактеризовані основні напрями його роботи та перспективи подальших досліджень. Основних напрямів роботи шість: наукові основи підтримки підготовчих і капітальних виробок, розробка нових технологій і елементів кріплення підготовчих і капітальних гірничих виробок з використанням нетрадиційних, ресурсозберігаючих та екологічно чистих матеріалів; нові технології дегазації вуглепородного масиву з використанням газозбірної виробки; наукові основи ультразвукової технології формування радіоційно-захистових покрить; реструктуризация угольной промышленности на базе высокоэффективных маневровых теплоэнергетических комплексов (МТЭК), орієнтованих на комбіновану виробку тепла і електроенергії; розвиток теорії математичного моделювання процесів провітрювання вугільних шахт у нормальных та аварійних режимах. У подальшому ці дослідження будуть продовжені в напрямку вдосконалення систем дегазації вугільних шахт і використання техногенного метану.