Математическое моделирование распределения напряжений в породах почвы очистной выработки

На основі рішення плоскої задачі теорії пружності про напружено-деформований стан анізотропного масиву гірських порід з очисною виробкою досліджено вплив гірничогеологічних і гірничотехнічних чинників на формування зон розтягуючих і стискаючих напружень у підошві. Встановлено, що на утворення тріщи...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Хапилова, Н.С., Федотов, С.Н.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геотехнічної механіки імені М.С. Полякова НАН України 2012
Назва видання:Геотехническая механика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/54293
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Математическое моделирование распределения напряжений в породах почвы очистной выработки / Н.С. Хапилова, С.Н. Федотов // Геотехническая механика: Межвед. сб. науч. тр. — Днепропетровск: ИГТМ НАНУ, 2012. — Вип. 105. — С. 96-104. — Бібліогр.: 7 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На основі рішення плоскої задачі теорії пружності про напружено-деформований стан анізотропного масиву гірських порід з очисною виробкою досліджено вплив гірничогеологічних і гірничотехнічних чинників на формування зон розтягуючих і стискаючих напружень у підошві. Встановлено, що на утворення тріщин і спучення порід підошви поблизу забою виробки суттєво впливають кут нашарування анізотропного масиву і кут нахилу пласта, що розроблюється. Показано також, що залишення охоронного цілика перешкоджає формуванню небезпечних областей концентрації напружень поблизу вибою.