Зіставлення еволюції та нафтогазоносності Баренцовоморської і Азово-Чорноморської акваторій

На основі комплексного вивчення глибинної будови, особливостей складчастості осадового покриву та геологічної еволюції Баренцової та Азово-Чорноморської акваторій встановлено, що вони займають периклінальні ділянки окраїн Східноєвропейської платформи. Виявлено, що для Азово-Чорноморського регіону ви...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автор: Павлюк, М.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Відділення морської геології та осадочного рудоутворення НАН України 2012
Назва видання:Геология и полезные ископаемые Мирового океана
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/56450
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Зіставлення еволюції та нафтогазоносності Баренцовоморської і Азово-Чорноморської акваторій / М.І. Павлюк // Геология и полезные ископаемые Мирового океана. — 2012. — № 1 (27). — С. 5-21. — Бібліогр.: 45 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На основі комплексного вивчення глибинної будови, особливостей складчастості осадового покриву та геологічної еволюції Баренцової та Азово-Чорноморської акваторій встановлено, що вони займають периклінальні ділянки окраїн Східноєвропейської платформи. Виявлено, що для Азово-Чорноморського регіону визначальними геодинамічними умовами в альпійську геотектонічну епоху були зусилля стиску і складчасто-насувні дислокації, які зумовили характер антиклінальних піднять і відповідні типи пасток нафти і газу. У межах Баренцовоморського шельфу в мезозой-кайнозойську епоху переважали зусилля розтягу та рифтогенез, завдяки яким утворилися великі германотипні антикліналі і структурні пастки вуглеводнів із запасами в триліони кубічних метрів газу.