Концептуальні положення комплексного екологічного моніторингу районів радіаційно небезпечних об’єктів (на прикладі м. Дніпродзержинська)

Досвід вивчення та подолання наслідків Чорнобильської катастрофи сприятиме росту розуміння необхідності організації регіональних та локальних комплексних екологічних (а не тільки радіаційних) моніторингових досліджень районів усіх об'єктів ядерно-паливного циклу, в т.ч. видобутку та первинної п...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автори: Шапар, А.Г., Ємець, М.А., Тяпкін, О.К., Петренко, В.С., Шматков, Г.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем природокористування та екології НАН України 2011
Назва видання:Екологія і природокористування
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/57443
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Концептуальні положення комплексного екологічного моніторингу районів радіаційно небезпечних об’єктів (на прикладі м. Дніпродзержинська) / А.Г. Шапар, М.А. Ємець, О.К. Тяпкін, В.С. Петренко,Г.Г. Шматков // Екологія і природокористування. — 2011. — Вип. 14. — С. 224-233. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досвід вивчення та подолання наслідків Чорнобильської катастрофи сприятиме росту розуміння необхідності організації регіональних та локальних комплексних екологічних (а не тільки радіаційних) моніторингових досліджень районів усіх об'єктів ядерно-паливного циклу, в т.ч. видобутку та первинної переробки уранової сировини. На прикладі м. Дніпродзержинська розроблено основні вимоги до системи комплексного екологічного моніторинг}' як державної (міжвідомчої) автоматизованої інформаційної системи, що здійснює збір, зберігання та обробку екологічної інформації для багатофакторної оцінки і прогнозу стану основних компонентів природного середовища, біоти та здоров'я населення, виробки науково обгрунтованих рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень органами місцевого самоврядування.