Значення ізотопів вуглецю для вирішення проблем генези родовищ корисних копалин

Доказано, що зміна-диференціація ізотопного складу вуглецю в гідротермальних карбонатах і діамантах залежить як від різної хімічної активності його ізотопів відносно різних елементів, зокрема катіонів кальцію і міді, так і тривалості повільного процесу синтезу кристалів, який протікає при мінімумі...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Сворень, Й.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України 2010
Назва видання:Геологія і геохімія горючих копалин
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/60472
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Значення ізотопів вуглецю для вирішення проблем генези родовищ корисних копалин / Й. Сворень // Геологія і геохімія горючих копалин. — 2012. — № 1-2 (158-159). — С. 129-140. — Бібліогр.: 19 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Доказано, що зміна-диференціація ізотопного складу вуглецю в гідротермальних карбонатах і діамантах залежить як від різної хімічної активності його ізотопів відносно різних елементів, зокрема катіонів кальцію і міді, так і тривалості повільного процесу синтезу кристалів, який протікає при мінімумі ентропії системи в дифузійних умовах, тобто, встановлено раніше невідому більшу хімічну активність 13С (важчого ізотопу вуглецю) у процесах утворення цих карбонатів, діамантів та інших вуглецьвмісних твердих тіл та легкого ізотопу вуглецю у процесах синтезу летких компонентів, зокрема метану. Важкі діаманти з кімберлітів південних діамантовмісних районів Якутії належать до ультраосновного-кімберлітового парагенезису, а легкі, які частіше знаходять у розсипах північних районів, − до еклогітового. Під час росту-формування кристалів діаманта відбувається диференціація ізотопів вуглецю із його поважчанням. Диференціацію ізотопів вуглецю в природі експериментально промодельовано процесами синтезу кристалів СаСО3 , Сu2 (ОН)2 СО3 . Поданими результатами й іншими тут не представленими стверджується, що планета Земля побудована в різні часи із двох різних за походженням вуглецьвмісних утворень-порід: 1 – розплавної частини, названої астеносферою, та 2 – літосфери Землі, що в часі пізніше оповила астеносферу, які разом і створили нашу планету з нинішніми параметрами на орбіті та сприятливими умовами для життя на ній. Така була Воля Творця Всесвіту!