Применение микроимпульсного лазерного воздействия (577 нм) в лечении фокального диабетического макулярного отека

Проблема цукрового діабету (ЦД) та його офтальмологічних ускладнень не викликає сумнівів у зв’язку зі стрімким зростанням захворюванності на ЦД. Одним з найбільш частих і прогностично несприятливих ускладненням діабетичної мікроангіопатії з боку органу зору є діабетична ангіоретинопатія (ДРП), я...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Рыков, С.А., Сук, С.А., Саксонов, С.Г., Венедиктова, О.А.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2012
Назва видання:Таврический медико-биологический вестник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/60773
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Применение микроимпульсного лазерного воздействия (577 нм) в лечении фокальногодиабетического макулярного отека / С.А. Рыков, С.А. Сук, С.Г. Саксонов, О.А. Венедиктова // Таврический медико-биологический вестник. — 2012. — Т. 15, № 3, ч. 3 (59). — С. 159-163. — Бібліогр.: 16 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проблема цукрового діабету (ЦД) та його офтальмологічних ускладнень не викликає сумнівів у зв’язку зі стрімким зростанням захворюванності на ЦД. Одним з найбільш частих і прогностично несприятливих ускладненням діабетичної мікроангіопатії з боку органу зору є діабетична ангіоретинопатія (ДРП), яка при відсутності спеціалізованої своєчасної допомоги може призводити до повної втрати зору. Діабетичний макулярний набряк призводить до значного зниження зору. Лазерна фотокоагуляція є «золотим» стандартом в лікуванні діабетичного макулярного набряку більше чотирьох десятиліть. Однак збільшення згодом зон посткоагуляційної атрофії пігментного епітелію сітківки може призводити до значного зниження зорових функцій. Ефективність субпорогової мікроімпульсної лазерної коагуляції сітківки з індивідуалізованим підбором енергії в досягненні регресу фокального ДМО не поступається традиційній лазеркоагуляції. Використання мікроімпульсного режиму лазера жовтої довжини хвилі запобігає порушенню анатомічної цілісності архітектоніки сітківки, дозволяє уникнути ускладнень класичної ЛК і, відповідно, забезпечує в більшості випадків збереження або поліпшення зорових функцій.