Кариесогенная ситуация и биохимические показатели ротовой жидкости у больных хроническим панкреатитом

Вивчено показники стану гігієни порожнини рота та результаті біохімічних досліджень ротової рідини у хворих на хронічний панкреатит. Проведені дослідження показали низький рівень гігієни порожнини рота (індекс Гріна-Вермілліона 2,0±0,09, індекс Федорова-Володкіної 2,4±0,11), високу інтенсівність...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Романенко, И.Г., Лукенберг, В.М.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2012
Назва видання:Таврический медико-биологический вестник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/60888
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Кариесогенная ситуация и биохимические показатели ротовой жидкости у больных хроническим панкреатитом / И.Г. Романенко, В.М. Лукенберг // Таврический медико-биологический вестник. — 2012. — Т. 15, № 4 (60). — С. 324-327. — Бібліогр.: 15 назв. — рос.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Вивчено показники стану гігієни порожнини рота та результаті біохімічних досліджень ротової рідини у хворих на хронічний панкреатит. Проведені дослідження показали низький рівень гігієни порожнини рота (індекс Гріна-Вермілліона 2,0±0,09, індекс Федорова-Володкіної 2,4±0,11), високу інтенсівність карієсу (КПУ – 16 ±0,75), що свідчить про необхідність індивідуального підходу до призначення карієспрофілактичних заходів пацієнтам з множинним карієсом. У ротовій рідини хворих на ХП виявлена активація процесів ПОЛ (ріст активності МДА), пригнічення компонентів АОЗ (зниження активності ферменту каталази), різноспрямовані зрушення: підвищення концентрації уреази й еластази, зниження рівня лізоциму і вмісту кальцію і фосфору, що може свідчити про активність запального процесу в порожнини рота і необхідність етіопатогенетично спрямованої медикаментозної корекції у даної категорії хворих.