Влияние донепизила на мозговое кровообращение и кислородный баланс мозга при моделировании действия общей вибрации

В хронiчних експериментах на ненаркотизованих кроликах iз iмплантованими в кору великих пiвкуль, таламус i гiпоталаму сгольчатими платиновими електродами методом водневого клiренсу вивчено змiни локального мозкового кровотоку, дилататорної реактивностi судин на гiперкапнiю та вазоконстрикторної р...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Шимкус, Ю.Ю., Сапегин, И.Д.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2012
Назва видання:Таврический медико-биологический вестник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/60896
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Влияние донепизила на мозговое кровообращение и кислородный баланс мозга при моделировании действия общей вибрации / Ю.Ю. Шимкус, И.Д. Сапегин // Таврический медико-биологический вестник. — 2012. — Т. 15, № 4 (60). — С. 383-388. — Бібліогр.: 26 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В хронiчних експериментах на ненаркотизованих кроликах iз iмплантованими в кору великих пiвкуль, таламус i гiпоталаму сгольчатими платиновими електродами методом водневого клiренсу вивчено змiни локального мозкового кровотоку, дилататорної реактивностi судин на гiперкапнiю та вазоконстрикторної реактивностi на гiпероксiю, а також методом полярографiї– напругукисню в тканинах вказаних структур при моделюваннi дiї загальної широкосмугової вiбрацiї без використання препаратiв, а також на тлi профiлактичного введення центрального антихолiнестеразного засобу донепiзилу (1 мг/кг внутрiшньовiнно). Донепiзил за рахунок пiдсилення та пролонгацiї ефектiв ацетилхолiну в сiнапсах сприял зменшенню викликаних вiбрацiєю уповiльнення кровотоку та пригнiчення констрикторної реактивностi судин. В результатi покращення кровообiгу, а також, можливо, за рахунок церебропротективногоэфекту, дослiджений препарат перешкоджав сниженню напруги киснюу тканинах пiд дiєю вiбрацiї.