Нова шкала геологічного часу і межа архей протерозой на Українському щиті (про еволюцію поглядів на періодизацію докембрію)

Пропонується нова шкала геологічного часу для докембрію, яка базується не тільки на геологічних (тектонічних, структурно-петрологічних, літолого-стратиграфічних) та ізотопно-геохронологічних критеріях, а й на космо-хронометричних факторах — ритмічності геологічних процесів, зумовленій обертанням...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України
Дата:2008
Автор: Єсипчук, К.Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України 2008
Назва видання:Мінералогічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/61005
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Нова шкала геологічного часу і межа архей протерозой на Українському щиті (про еволюцію поглядів на періодизацію докембрію) / К.Ю. Єсипчук // Мінералогічний журнал. — 2008. — Т. 30, № 1. — С. 104-116. — Бібліогр.: 23 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Пропонується нова шкала геологічного часу для докембрію, яка базується не тільки на геологічних (тектонічних, структурно-петрологічних, літолого-стратиграфічних) та ізотопно-геохронологічних критеріях, а й на космо-хронометричних факторах — ритмічності геологічних процесів, зумовленій обертанням Сонячної системи довкола центру Галактики. Згідно з цією шкалою тривалість глобальних стратиграфічних підрозділів (ер) змінюється в межах 400-540 млн рр.: тривалість архейських ер 400-450, протерозойських — 450-510, а фанерозою — 540 млн рр., збільшення повязується з розширенням Землі та Космосу. За опорні точки відліку в цій системі прийняті межі докембрій — фанерозой (540 млн рр.) та архей — протерозой (2500 млн рр.). Наведено обґрунтування границі архей — протерозой на Українському щиті.