Петрологія долеритів Томашгородської групи дайок (Український щит)

Розглянуто геологічну будову, речовинний склад та походження порід Томашгородської групи дайок. Зроблено висновки, що за своїм хімічним складом ці породи суттєво відрізняються від базитів осницького комплексу та наближаються до порід Прутівського інтрузиву. Геохімічні та ізотопно-геохімічні дані...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2008
Автор: Шумлянський, Л.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України 2008
Назва видання:Мінералогічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/61120
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Петрологія долеритів Томашгородської групи дайок (Український щит) / Л.В. Шумлянський // Мінералогічний журнал. — 2008. — Т. 30, № 2. — С. 17-35. — Бібліогр.: 10 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглянуто геологічну будову, речовинний склад та походження порід Томашгородської групи дайок. Зроблено висновки, що за своїм хімічним складом ці породи суттєво відрізняються від базитів осницького комплексу та наближаються до порід Прутівського інтрузиву. Геохімічні та ізотопно-геохімічні дані свідчать про походження вихідних розплавів Томашгородської групи дайок за рахунок значного (~ 30 %) плавлення деплетованої мантії. Формування вихідних розплавів пов’язане з процесами остаточної колізії і з’єднання Сарматії та Фенноскандії.