Про контактову взаємодію інтрузій рапаківі з породами "рами" (результати дослідження ксенолітів з гранітоїдів Пугачівської ділянки Коростенського плутону)

Викладено результати дослідження ксенолітів, що залягають у рапаківіподібних гранітах західної частини Коростенського плутону. Встановлено, що всі опробувані ксеноліти мають місцеве "неглибинне" походження. Ок рім давно відомих та добре вивчених ксенолітів субплатформних метапісковиків пу...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України
Дата:2010
Автори: Грущинська, О.В., Митрохин, О.В., Зінченко, О.В., Білан, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України 2010
Назва видання:Мінералогічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/62764
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Про контактову взаємодію інтрузій рапаківі з породами "рами" (результати дослідження ксенолітів з гранітоїдів Пугачівської ділянки Коростенського плутону) / О.В. Грущинська, О.В. Митрохин, О.В. Зінченко, О.В. Білан // Мінералогічний журнал. — 2010. — Т. 32, № 4. — С. 77-85. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Викладено результати дослідження ксенолітів, що залягають у рапаківіподібних гранітах західної частини Коростенського плутону. Встановлено, що всі опробувані ксеноліти мають місцеве "неглибинне" походження. Ок рім давно відомих та добре вивчених ксенолітів субплатформних метапісковиків пугачівської товщі, рапаківіподібні граніти Пугачівської ділянки містять ксеноліти біотит-польовошпатових кристалосланців тетерівської серії, що складає давній складчастий фундамент у західному облямуванні Коростенського плутону. Продемонстрована можливість використання таких ксенолітів для виявлення та подальшого дослідження проявів контактової взаємодії інтрузій рапаківі з породами "рами". У ксенолітах встановлені новоутворені контактово-мета морфічні парагенезиси піроксен- та амфібол-роговикової фацій, накладені на "первинні" парагенезиси епі дот-амфіболітової фації регіонального метаморфізму. Досліджена мікроскопічна зональність із закономірною зміною високотемпературних мінеральних парагенезисів на більш низькотемпературні у напрямку від краю до центру ксенолітів. Прояви асиміляції матеріалу ксенолітів, що супроводжувалися перетворенням вмісних рапаківіподібних гранітів у гібридні ферогеденбергіт-роговообманкові граносієніти, потребують подальших досліджень.