Розчленування гранітоїдів Інгульського мегаблоку Українського щита математичними методами за петрогеохімічними даними

Проведено розчленування гранітоїдів Інгульського мегаблоку Українського щита за їх мікроелементним (19 мікроелементів) і хімічним (11 петрогенних оксидів) складом за допомогою методів кластерного і факторного аналізів. Визначено приналежність їх провідних петротипів до окремих комплексів чинної хро...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Костенко, Н.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України 2010
Назва видання:Мінералогічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/62766
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Розчленування гранітоїдів Інгульського мегаблоку Українського щита математичними методами за петрогеохімічними даними / Н.В. Костенко // Мінералогічний журнал. — 2010. — Т. 32, № 4. — С. 100-107. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проведено розчленування гранітоїдів Інгульського мегаблоку Українського щита за їх мікроелементним (19 мікроелементів) і хімічним (11 петрогенних оксидів) складом за допомогою методів кластерного і факторного аналізів. Визначено приналежність їх провідних петротипів до окремих комплексів чинної хроностратигра фічної схеми НСК України. За результатами математичних методів інтерпретації даних, серед гранітоїдів мегаблоку чітко виділяються породи корсунь-новомиргородського і кіровоградського комплексів; новоукраїнський комплекс поділяється на два підкомплекси (новоукраїнсько-бобринецький і боков’янсько-долинський). З’ясо вано, що більшість масивів гранітоїдів новоукраїнсько-бобринецького і боков’янсько-долинського підкомплексів утво рюють відокремлені між собою субмеридіональні зони поширення, що відобразилося на розчленуванні порід за хіміко-геохімічним складом.