До питання формалізації інвайронментального виміру сталого соціально-економічного розвитку суспільства

Розглянута і проаналізована можливість формалізованого подання інвайронментального виміру сталого соціально-економічного розвитку суспільства, для чого розглянута і критично проаналізована сучасна парадигма концепції сталого розвитку. Зроблений відповідний огляд деяких підходів і напрямів в рамках д...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2008
Автори: Багров, М.В., Костріков, І.Г., Черваньов, І.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2008
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/6607
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:До питання формалізації інвайронментального виміру сталого соціально-економічного розвитку суспільства / М.В. Багров, І.Г. Костріков, І.Г. Черваньов // Геополитика и экогеодинамика регионов. – Симферополь: ТНУ, 2008. — Т. 4. – Вып. 1-2. — С. 5-15. — Бібліогр.: 42 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглянута і проаналізована можливість формалізованого подання інвайронментального виміру сталого соціально-економічного розвитку суспільства, для чого розглянута і критично проаналізована сучасна парадигма концепції сталого розвитку. Зроблений відповідний огляд деяких підходів і напрямів в рамках даної концепції – викладені нові погляди на категорії виробництва і капіталу, зокрема, представлені основні положення теорії природного капіталу. Розвинені на сьогоднішній день, в першу чергу, в західній “екологічній економіці” положення про категорію природного капіталу використовуються авторами статті в їх оригінальній методологічній концепції щодо формалізації подання однієї з складових сталого розвитку – складової навколишнього природного середовища. Визначені перспективні напрями реалізації запропонованого методологічного підходу, наприклад, розробка формалізованої бази знань для практичної імплементації принципів сталого розвитку з урахуванням його екологічних аспектів. Планується, що цією статтею відкривається серія авторських публікацій в даній предметній галузі.