Індукція апоптозу у популяціях клітин ссавців in vitro під впливом лектинів

При дослідженні цитотоксичної дії пектинів, різних за походженням та вуглеводною специфічністю, у культурі клітин китайського хом’ячка показано, що при високій концентрації (20 мкг/мл) всі вони здатні індукувати підвищення рівню апоптозу через 2 доби після обробки з високим ступенем вірогідності, а...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2007
Автори: Коваленко, О.О., Лукаш, Л.Л.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України 2007
Назва видання:Цитология и генетика
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/66594
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Індукція апоптозу у популяціях клітин ссавців in vitro під впливом лектинів / О.О. Коваленко, Л.Л. Лукаш // Цитология и генетика. — 2007. — Т. 41, № 5. — С. 48-53. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:При дослідженні цитотоксичної дії пектинів, різних за походженням та вуглеводною специфічністю, у культурі клітин китайського хом’ячка показано, що при високій концентрації (20 мкг/мл) всі вони здатні індукувати підвищення рівню апоптозу через 2 доби після обробки з високим ступенем вірогідності, а у випадку лектину ікри окуня – як відразу після обробки, так і через 2 доби. Виявлено, що у культурі клітин людини лектин бузини чорної на відміну від лектину сочевиці та ікри окуня не впливає на частоту апоптичних клітин. Зазначено тенденцію стимуляції проліферації клітин людини під впливом лектину ікри окуня за малої концентрації (0,2 мкг/мл).