Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України

Досліджено раритетну та адвентивну фракції флори пасовищ Південного Сходу України. Встановлено, що у флорі пасовищ представлено 49% видової різноманітності флори регіону, 42% видової різноманітності раритетних видів рослин, що вказує на суттєву роль пасовищних екосистем у збереженні загального біорі...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Донецький ботанічний сад НАН України
Дата:2012
Автор: Шевчук, О.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Донецький ботанічний сад НАН України 2012
Назва видання:Промышленная ботаника
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/67430
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України / О.М. Шевчук // Промышленная ботаника. — 2012. — Вип. 12. — С. 61-66. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-67430
record_format dspace
spelling irk-123456789-674302014-09-07T03:02:29Z Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України Шевчук, О.М. Биоразнообразие в условиях антропогеогенеза Досліджено раритетну та адвентивну фракції флори пасовищ Південного Сходу України. Встановлено, що у флорі пасовищ представлено 49% видової різноманітності флори регіону, 42% видової різноманітності раритетних видів рослин, що вказує на суттєву роль пасовищних екосистем у збереженні загального біорізноманіття. Встановлено раритетну ємність та ступінь адвентизації 10 екотопологічних флорокомплексів, що формуються в умовах пасовищного використання у регіоні. Найвищу раритетну ємність виявлено для флорокомплексу яружно-балкових степових пасовищних екосистем, що формуються на змитих чорноземах на крейді, найвищий процент адвентизації і співвідношення на користь адвентивних рослин встановлено для вододільних степових пасовищ на розвинутих чорноземах і яружно-балкових степових пасовищ на змитих чорноземах на лесі і глині, що вказує на їхнє значне антропогенне перетворення внаслідок випасу. A rarity and adventitious fractions of pasture flora in the south-east of Ukraine has been studied. It has been established that some 49% of specific diversity of regional flora, 42% of the specific diversity of rarity plant species are represented in pasture flora, which is indicative of a great importance of pasture ecosystems in general diversity conservation. Rarity capacity and adventization degrees of 10 ecotopological floral complexes, formed under the conditions of a pasture load in the region have been determined. The highest rarity capacity has been detected for a floral complex of the ravine-draw steppe pasture ecosystems, formed on the eroded black soils on chalk, the highest percentage of adventization and correlation to the benefit of adventitious plants have been found for interfluvial steppe pastures on well-developed black soils and for ravine-draw steppe pastures on eroded black soils on loess and clay, which indicates their significant anthropogenic transformation due to grazing. 2012 Article Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України / О.М. Шевчук // Промышленная ботаника. — 2012. — Вип. 12. — С. 61-66. — Бібліогр.: 16 назв. — укр. 1728-6204 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/67430 633.2:502.75 uk Промышленная ботаника Донецький ботанічний сад НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Биоразнообразие в условиях антропогеогенеза
Биоразнообразие в условиях антропогеогенеза
spellingShingle Биоразнообразие в условиях антропогеогенеза
Биоразнообразие в условиях антропогеогенеза
Шевчук, О.М.
Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України
Промышленная ботаника
description Досліджено раритетну та адвентивну фракції флори пасовищ Південного Сходу України. Встановлено, що у флорі пасовищ представлено 49% видової різноманітності флори регіону, 42% видової різноманітності раритетних видів рослин, що вказує на суттєву роль пасовищних екосистем у збереженні загального біорізноманіття. Встановлено раритетну ємність та ступінь адвентизації 10 екотопологічних флорокомплексів, що формуються в умовах пасовищного використання у регіоні. Найвищу раритетну ємність виявлено для флорокомплексу яружно-балкових степових пасовищних екосистем, що формуються на змитих чорноземах на крейді, найвищий процент адвентизації і співвідношення на користь адвентивних рослин встановлено для вододільних степових пасовищ на розвинутих чорноземах і яружно-балкових степових пасовищ на змитих чорноземах на лесі і глині, що вказує на їхнє значне антропогенне перетворення внаслідок випасу.
format Article
author Шевчук, О.М.
author_facet Шевчук, О.М.
author_sort Шевчук, О.М.
title Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України
title_short Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України
title_full Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України
title_fullStr Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України
title_full_unstemmed Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України
title_sort роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на південному сході україни
publisher Донецький ботанічний сад НАН України
publishDate 2012
topic_facet Биоразнообразие в условиях антропогеогенеза
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/67430
citation_txt Роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності на Південному Сході України / О.М. Шевчук // Промышленная ботаника. — 2012. — Вип. 12. — С. 61-66. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.
series Промышленная ботаника
work_keys_str_mv AT ševčukom rolʹpasoviŝnihekosistemuzbereženníbíoríznomanítnostínapívdennomushodíukraíni
first_indexed 2023-10-18T18:52:18Z
last_indexed 2023-10-18T18:52:18Z
_version_ 1796145384453570560