Пуринергічні мембранні рецептори як мішені дії пуротоксину-1 – компонента отрути павуків роду Geolycosa

Досліджено впливи пуротоксину-1 (ПТ1) – компонента отрути павуків Geolycosa – на ряд потенціал- та лігандкерованих іонних каналів, наявних у плазматичній мембрані сенсорних клітин дорсальнокорінцевих гангліїв (ДКГ) щурів. ПТ1 у концентрації 100 нМ не впливав ніяким чином на іонні струми через потенц...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автори: Савченко, Г.А., Волкова, Т.М., Василевський, А.А., Королькова, Ю.В., Грішин, Є.В., Бойчук, Я.А., Кришталь, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України 2010
Назва видання:Нейрофизиология
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/68370
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Пуринергічні мембранні рецептори як мішені дії пуротоксину-1 – компонента отрути павуків роду Geolycosa / Г.А. Савченко, Т.М. Волкова, А.А. Василевський, Ю.В. Королькова, Є.В. Грішин, Я.А. Бойчук, О.О. Кришталь // Нейрофизиология. — 2010. — Т. 42, № 6. — С. 466-470. — Бібліогр.: 9 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено впливи пуротоксину-1 (ПТ1) – компонента отрути павуків Geolycosa – на ряд потенціал- та лігандкерованих іонних каналів, наявних у плазматичній мембрані сенсорних клітин дорсальнокорінцевих гангліїв (ДКГ) щурів. ПТ1 у концентрації 100 нМ не впливав ніяким чином на іонні струми через потенціалкеровані натрієві, калієві чи кальцієві канали в мембранах ізольованих сенсорних нейронів. Цей агент також виявився неактивним щодо капсаїцинових рецептор-канальних комплексів (TRPV1). Результати тестування дії ПТ1 на пуринергічні рецептор-канальні комплекси Р2Х3, Р2Х2 та Р2Х2/3 показали, що даний агент є високоселективним блокатором виключно рецепторів типу Р2Х3. Виявлена нами селективність ПТ1 свідчить про його унікальність та відкриває нові можливі аспекти досліджень структурно-функціональних особливостей рецептор-канальних комплексів Р2Х3 як пуринергічної периферичної ланки системи ноцицепції .