Хімаза, тонін та кальпаїни за умов штучного гіпометаболічного стану у хом’яків

У хом’яків при штучному гіпометаболічному стані (ШГМС) (метод Анджуса-Бахметьєва-Джайя) у сироватці крові, без’ядерних фракціях гомогенатів тканин гіпоталамуса, кори і стовбура мозку, мозочка, легень, серця, печінки і нирок визначали активність ферментів альтернативних шляхів утворення ангіотензину...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
Дата:2007
Автори: Самохіна, Л.М., Ломако, В.В., Шило, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України 2007
Назва видання:Проблемы криобиологии и криомедицины
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/69102
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Хімаза, тонін та кальпаїни за умов штучного гіпометаболічного стану у хом’яків / Л.М. Самохіна, В.В. Ломако, О.В. Шило // Проблемы криобиологии. — 2007. — Т. 17, № 4. — С. 347-355. — Бібліогр.: 28 назв. — рос., англ.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У хом’яків при штучному гіпометаболічному стані (ШГМС) (метод Анджуса-Бахметьєва-Джайя) у сироватці крові, без’ядерних фракціях гомогенатів тканин гіпоталамуса, кори і стовбура мозку, мозочка, легень, серця, печінки і нирок визначали активність ферментів альтернативних шляхів утворення ангіотензину II (хімази, тоніну) і кальційзалежних протеїназ (кальпаїнів) ферментативним (10–9–10–10 г) методом. Показано, що органами-мішенями при розвитку ШГМС і на етапі самовідігрівання є легені, серце, печінка і нирки, а також структури мозку, відповідальні за регуляцію функцій життєзабезпечення. Розвиток ШГМС може призводити до вазоконстрикторних змін за рахунок активації хімази та витрачення тоніну. Активація кальпаїнів може стимулювати розвиток клітинного та тканинного ушкодження, що обумовлює локальне зниження активності тоніну. Зазначені зміни нормалізуються переважно через 24 години після впливу.