Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі)

Перманентна кризовість українського суспільно-політичного життя свідчить, що державна модель української нації ще не сформувалася в основних своїх елементах, якими є ідентичність, ціннісний базис суспільної моралі, влада і механізми забезпечення її легітимності. Зрозуміло, що ці елементи маю...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автор: Розумний, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України 2009
Назва видання:Політичний менеджмент
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/70981
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі) / М. Розумний // Політичний менеджмент. — 2009. — № 4(37). — С. 99-106. — Бібліогр.: 4 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-70981
record_format dspace
spelling irk-123456789-709812014-11-22T03:01:23Z Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі) Розумний, М. Етнополітологія Перманентна кризовість українського суспільно-політичного життя свідчить, що державна модель української нації ще не сформувалася в основних своїх елементах, якими є ідентичність, ціннісний базис суспільної моралі, влада і механізми забезпечення її легітимності. Зрозуміло, що ці елементи мають доповнювати одне одного і складати при цьому певну смислову і функціональну цілісність, принаймні в моделі. Саме це найчастіше мають на увазі, коли говорять про „українську ідею”. При визначенні основних параметрів такої моделі доречно вивчити і використати досвід країн, які мають схожі вихідні дані та розв’язують аналогічні проблеми державно-національного становлення. Особливо корисним для України може бути досвід ідеологічного оформлення сучасних національно-державних проектів у Росії та Білорусі. Схожими ситуації в усіх трьох країнах є з огляду на культурну і психологічну близькість очікувань населення, але при цьому проекти, що їх ми розглянемо, кардинально відрізняються за своїм позиціонуванням щодо імперської ідеологічної спадщини та в стратегічному баченні національної перспективи. 2009 Article Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі) / М. Розумний // Політичний менеджмент. — 2009. — № 4(37). — С. 99-106. — Бібліогр.: 4 назв. — укр. 2078-1873 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/70981 uk Політичний менеджмент Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Етнополітологія
Етнополітологія
spellingShingle Етнополітологія
Етнополітологія
Розумний, М.
Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі)
Політичний менеджмент
description Перманентна кризовість українського суспільно-політичного життя свідчить, що державна модель української нації ще не сформувалася в основних своїх елементах, якими є ідентичність, ціннісний базис суспільної моралі, влада і механізми забезпечення її легітимності. Зрозуміло, що ці елементи мають доповнювати одне одного і складати при цьому певну смислову і функціональну цілісність, принаймні в моделі. Саме це найчастіше мають на увазі, коли говорять про „українську ідею”. При визначенні основних параметрів такої моделі доречно вивчити і використати досвід країн, які мають схожі вихідні дані та розв’язують аналогічні проблеми державно-національного становлення. Особливо корисним для України може бути досвід ідеологічного оформлення сучасних національно-державних проектів у Росії та Білорусі. Схожими ситуації в усіх трьох країнах є з огляду на культурну і психологічну близькість очікувань населення, але при цьому проекти, що їх ми розглянемо, кардинально відрізняються за своїм позиціонуванням щодо імперської ідеологічної спадщини та в стратегічному баченні національної перспективи.
format Article
author Розумний, М.
author_facet Розумний, М.
author_sort Розумний, М.
title Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі)
title_short Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі)
title_full Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі)
title_fullStr Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі)
title_full_unstemmed Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі)
title_sort національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід росії та білорусі)
publisher Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
publishDate 2009
topic_facet Етнополітологія
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/70981
citation_txt Національно-державні ідеології на пострадянському просторі (досвід Росії та Білорусі) / М. Розумний // Політичний менеджмент. — 2009. — № 4(37). — С. 99-106. — Бібліогр.: 4 назв. — укр.
series Політичний менеджмент
work_keys_str_mv AT rozumnijm nacíonalʹnoderžavníídeologíínapostradânsʹkomuprostorídosvídrosíítabílorusí
first_indexed 2023-10-18T18:59:43Z
last_indexed 2023-10-18T18:59:43Z
_version_ 1796145719941267456