Комп'ютерний інтегральний мозок в інтелектуальному інформаційному суспільстві : запрошення до роздумів

На сучасному етапі становлення інформаційного суспільства, коли як єдиний інформаційний простір вже існує Інтернет, постає завдання створення інформаційних просторів, які б мали конкретну тематичну орієнтацію — наприклад, медичного, правового, культурного та ін. А це актуалізує проблему сумісност...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2002
Автори: Гриценко, В., Вовк, М., Котова, А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2002
Назва видання:Вісник НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/71166
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Комп'ютерний інтегральний мозок в інтелектуальному інформаційному суспільстві : запрошення до роздумів / В. Гриценко, М. Вовк, А. Котова // Вісн. НАН України. — 2002. — № 3. — С. 53-56. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На сучасному етапі становлення інформаційного суспільства, коли як єдиний інформаційний простір вже існує Інтернет, постає завдання створення інформаційних просторів, які б мали конкретну тематичну орієнтацію — наприклад, медичного, правового, культурного та ін. А це актуалізує проблему сумісності інтелекту людини- користувача з інтелектом таких інформаційних просторів. Глобальна ідея інтелектуального інформаційного суспільства — служити людині, не завдаючи шкоди її здоров'ю. Тобто йдеться про створення можливостей для кожного віднайти власну «екологічну нішу», щоб зберегти і розвинути свої фізичні, інтелектуальні та духовні потреби. Як же поєднати людину та інформаційний простір? Автори статті вбачають можливість розв'язання цієї проблеми у створенні «інтелекту» інформаційних просторів, який моделював би інтелект соціуму. В такому віртуальному суспільстві людина почуватиметься досить комфортно, оскільки спосіб спілкування залишиться таким самим, як у соціумі, тобто вона перебуватиме в природному для свого інтелекту інформаційному середовищі. Це дасть змогу запобігати негативним наслідкам користування Інтернетом, коли людина, запристрастившись до нього, часто уникає спілкування з реальним світом. Перший крок до розв'язання цієї проблеми, як вважають автори статті, — конструювання інтелектуальних комп'ютерів з інтегральним «мозком» (на зразок колективного розуму).