Slovanske kontakty Slovakov v druhej polovici XIX storocia

Простежено міжслов’янські контакти словаків у другій половині ХІХ ст., зокрема в добу існування Словацької Матиці (1863–1875), яка налагодила книгообмін зі слов’янськими “Матицями” та культурними осередками, особливо в межах Австрійської держави, в тому числі з русофільськи налаштованими Народним До...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Ivantysynova, T.
Формат: Стаття
Мова:other
Опубліковано: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України 2010
Назва видання:Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/73473
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Slovanske kontakty Slovakov v druhej polovici XIX storocia / T. Ivantysynova // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність: Зб. наук. пр. — Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2010. — Вип. 19. — С. 112-116. — Бібліогр.: 16 назв. — слов.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Простежено міжслов’янські контакти словаків у другій половині ХІХ ст., зокрема в добу існування Словацької Матиці (1863–1875), яка налагодила книгообмін зі слов’янськими “Матицями” та культурними осередками, особливо в межах Австрійської держави, в тому числі з русофільськи налаштованими Народним Домом і Галицько-Руською Матицею у Львові, Товариством св. Івана Хрестителя в Пряшеві, Товариством св. Василія в Ужгороді. Наголошено на поступовому згортанні в словацькій політиці після закриття Словацької Матиці контактів з іншими лов’янами монархії, в тому числі (з політичних мотивів) з українцями Галичини, й все виразнішій її орієнтації на Росію.