Морфологические аспекты экспериментального моделирования поясничного спинального стеноза

Мета дослідження — вивчення морфологічних особливостей будови хребтового каналу і нервової тканини у щурів в ділянці моделювання поперекового спінального стенозу. За допомогою гістологічних методів встановлено, що при моделюванні стенозу мали місце виражені деструктивні зміни кісткової тканини, що ф...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автори: Бенгус, Л.М., Дедух, Н.В., Чернышов, А.Г., Левшин, А.А., Федотова, И.Ф.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2013
Назва видання:Таврический медико-биологический вестник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/74276
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Морфологические аспекты экспериментального моделирования поясничного спинального стеноза / Л.М. Бенгус, Н.В. Дедух, А.Г. Чернышов, А.А. Левшин, И.Ф. Федотова // Таврический медико-биологический вестник. — 2013. — Т. 16, № 1, ч. 1 (61). — С. 29-32. — Бібліогр.: 10 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета дослідження — вивчення морфологічних особливостей будови хребтового каналу і нервової тканини у щурів в ділянці моделювання поперекового спінального стенозу. За допомогою гістологічних методів встановлено, що при моделюванні стенозу мали місце виражені деструктивні зміни кісткової тканини, що формує тверду оболонку хребтового каналу. У нервових корінцях кінського хвоста визначалися лейкоцитарна інфільтрація, гіперемія і стаз судин ендо- та периневрію, вакуолізація та деструкція. У хребтовому каналі на рівні моделювання стенозу присутні кісткові секвестри, в епідуральному просторі виявлялися великі крововиливи, пусті кровоносні судини і ознаки хронічного запалення, що сприяло прогресуванню епідурального фіброзу та гіалінозу.