Трофічні зв’язки лучної орнітофауни у весняно-літній період на Заході України

Досліджено кормову базу та кормодобувну поведінку 17 видів лучних птахів в екосистемах Західного регіону України. Виявлено, що лучна орнітофауна складається з трьох трофічних груп: до першої належать види, особини яких харчуються переважно тваринною їжею (11 з числа досліджених видів); до др...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2008
Автор: Сеник, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Західний науковий центр НАН України і МОН України 2008
Назва видання:Праці наукового товариства ім. Шевченка
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/74286
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Трофічні зв’язки лучної орнітофауни у весняно-літній період на Заході України / М. Сеник // Праці Наукового товариства ім. Шевченка. — Л., 2008. — Т. XXIII: Екологічний збірник. Дослідження біотичного й ландшафтного розмаїття та його збереження. — С. 208-214. — Бібліогр.: 10 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено кормову базу та кормодобувну поведінку 17 видів лучних птахів в екосистемах Західного регіону України. Виявлено, що лучна орнітофауна складається з трьох трофічних груп: до першої належать види, особини яких харчуються переважно тваринною їжею (11 з числа досліджених видів); до другої — види, особини яких мають змішаний тип харчування (5 видів); до третьої — рослиноїдні види (1 вид). Основну частку лучної орнітофауни становлять горобині птахи, що харчуються безхребетними, переважно комахами. Найчастіше у пелетках та посліді птахів лук трапляються покриви твердокрилих (Carabidae, Curculionidae, Hydrophilidae Scarabeidae) — 72,3 % від усіх знахідок комах. Склад представників твердокрилих вказує на різні способи збору корму: на землі (стежках, розораному грунті, берегах водойм та в низькому травостані); шляхом обшукування кущів та стебел трав’яних рослин; полюванням в повітрі та із спостережних пунктів, а також під час сінокошення. Помічено, що більшість птахів, для підвищення кількості корму, збільшують кормові території, а деякі — в першу чергу, дрібні види, збільшують різноманіття способів збирання поживи.